Akü Kontrol ve Garanti Kapsamı

Akü Kontrol ve Garanti Kapsamı

Araç bakım hizmetleri içerisinde, akü kontrol aşaması da yer almaktadır. Bu aşama ile akü ölçme ve kontrol işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Bu hizmetler araç sahiplerinin akü ile alakalı bilgilenmesini sağlamaktadır. Bunların yanında akü garanti süresi akünün satışa çıktığı günden başlar ve 2 yıl devam eder. Bu şart genel kullanılan taşıtlar için geçerlidir. Yani ticari taksi,  otobüs vb. genel kullanım dışı araçlar için akü garanti kapsamı 1 yıldır. 

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Akü sorununun nerede ortaya çıkacağı belli olmamakla birlikte önceden yapılacak bakım ve kontroller ile istenmeyen arızaların önüne geçilmiş olmaktadır. Maltepe akü hizmetlerimiz dahilinde sağladığımız akü kontrol ve bakımı hizmetlerimizde ayrıca garantili akü değişim desteği de sağlıyoruz. Köklü geçmişimiz ve profesyonel hizmet yapımız ile bölgenin seçkin oto servis desteğini sağlıyor, akünüzü yerinde test ederek, performans değerlendirmesini anlık sunuyoruz. Uzman kontrol ve danışmanlık servisimizde aracınız için en doğru bakım ve akü değişim hizmetlerini, Bosch car service kalite ve güvencesinde karşılıyoruz.

Akü Kontrolüne Ne Dâhildir?

  • Akü kontrol aşaması uzman yetkilinin arızayı tespit etmesi ile başlamaktadır. Aküde bir güç kaybı ya da bağlantı sorunu varsa akünün değişmesi gerekebilir.
  • Aracın bir dahaki sefere çalışması için yeterli voltaja sahip olup olmadığı belirlenir.
  • Uzman teknisyen son işlem olarak aküyü şarj eder. Arızanın tespit ve onarımı yapıldıktan sonra akü kontrol aşaması tamamlanmış olur.
  • Akü konusunda bilinmesi gereken bir durum vardır. Aküye bakım işlemi yapmak oldukça zordur. Genel anlamda akü değişimi yaparak sorun ortadan kaldırılmaktadır. Maltepe akü değişim noktamızda en kaliteli markalar kullanılmaktadır.

Bir Akünün Ömrü Kaç Yıldır?

Akünün kullanım ömrü, kullanımına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Çünkü akü, işlevini devam ettiremeyeceği birçok neden bulmaktadır. Akünün ömrünü belirleyen etkenler;
  • Akünün kullanım biçimi
  • Akünün bekleme süresi
  • Aracın kullanım sıklığı
  • Çevresel etkenlere bağlı işlevini yapmaması
Yukarıda yer alan durumlar akünün kaç yıl dayanacağını belirleyen etkenlerdir. Akünün üzerinde son kullanma tarihi mevcut değildir. Çünkü böyle bir durum söz konusu değildir. Akülerin üzerinde satışa çıktığı tarih yazmaktadır. Üretim tarihi gibi durumlar yazmaktadır. Çünkü akü yukarıdaki etkenlerden dolayı işlevini yitirebilmektedir. Bu sebeple net bir tarih söylemek doğru olmayacaktır.
Maltepe akü bakım servisimize bekleriz. Maltepe Oto servis uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

Düzenli Akü Kontrolü Gerekli Mi?

Trafikte seyir halde giderken araç istenmeyen bir şekilde arızalandı ve durdu. Bu gibi durumlar pek çok araç sahibinin başına gelmektedir. Aracın çalışmaması veya marş basmaması gibi durumlar genellikle aküden kaynaklı arızalardan sonra oluşmaktadır. Bu gibi durumları yaşamamak için düzenli akü kontrol yapılmalıdır. Oluşacak bir arızada en yakın oto bakım servisine başvurulmalıdır. Maltepe akü serrvis noktamıza davetlisiniz.

İlgili Konular

Araç periyodik bakımda neler değişir?

Araç periyodik bakımda neler değişir?

Oto periyodik bakım sayesinde araçlar iç ve dış olmak üzere genel bir bakıma girmektedir. Periyodik bakım sırasında ayrıntılı olarak değişen ve kontrol edilen bölümler vardır. Bu bölümler aracın performansı açısından gerekli kısımlardır. Bu sebeple araç periyodik bakım süresi geldiği zaman araç içerisinde herhangi bir sorun varsa bu tespit edilerek onarımı sağlanmaktadır. Periyodik bakımda;

Rehbere git

Güvenli Sürüş Teknikleri Nelerdir?

Güvenli sürüş sağlamak adına yapılan bazı teknikler vardır. Bu tekniklerin uygulanması kaza oranlarının düşmesine ve trafikte bilinçli sürücülerin oluşması açısından kullanılmaktadır.

Rehbere git
Güvenli Sürüş Teknikleri Nelerdir?
Araç Beyninden Kilometre Sorgulama

Araç Beyninden Kilometre Sorgulama

Rehbere git

Otomatik Şanzıman Beyni Arızası Belirtileri

Otomatik şanzımanlar konfor ve kullanım kolaylığı sağlamasıyla bilinir. Ancak, bu sistemlerin merkezinde yer alan şanzıman beyni, karmaşık yapısı ve hassasiyeti nedeniyle arızalanabilir. Otomatik şanzıman beyni arızalarının belirtilerini ve bu durumlarla nasıl başa çıkabileceğinizi ele alacağız.

Rehbere git
Otomatik Şanzıman Beyni Arızası Belirtileri