Bahar Bakımı

Bahar Bakımı

Zorlu kış şartlarına maruz kalan araçlar, bahar aylarına girerken kendini yenilemesi ve performans artırması için bahar bakım hizmeti almaktadır.

Zorlu koşullar bahar aylarında araçların iç dış bakıma girmelerine sebep olmaktadır. Her mevsim araç muayene ve bakımların tazelenmesi, mevsim geçişlerinde araçların bu şartlardan en az etkilenmesi için gereklidir. Bu sebeple gerek periyodik bakım gerekse bahar bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Otomobil bakım hizmetleri sayesinde araçların daha uzun ömürlü bir performans göstermesi sağlanmaktadır. Maltepe oto bakım servisimiz ile Bosch olarak hizmetinizdeyiz.

Bahar Bakımı Neden Yapılmalıdır?

Kış ayından çıkan araçlar pek çok alanda performans kaybetmektedir. Bakım esnasında kış tekerleğinin çıkarılması ve araçların her açıdan kontrol edilmesi sağlanır. Kışın araçta oluşmuş hasarların tespit edilerek onarılması açısından bahar bakım hizmeti alınmalıdır. Bahar bakımı hizmetiyle, aracın bahar dönemi içinde güvenli sürüş sağlaması amaçlanmaktadır.

Bahar Bakımı Sırasında Araçta Neye Bakılır?

Mevsim aralarında her aracın ihtiyaç duyduğu bu bakımlar, güvenlik açısından yetkililer tarafından gerçekleştirilmektedir.  Otomobil bakım yetkilileri, bahar bakımı sırasında aracın iç dış her bölümüne bakmaktadır.

  • Kışın takılması gerekli olan, kış lastikleri bahar bakımı sırasında çıkarılır. Havanın ısınması kış lastiklerinin tutuş kabiliyetini olumsuz etkilemektedir.
  • Sis ve rüzgâr kirli havayı aracın hava filtresine doldurmaktadır. Bu da oksijen alışverişinin düzgün bir şekilde sağlanmamasına yol açmaktadır.
  • Bahar bakımı ve periyodik bakım hizmetinin temel maddesi motor yağının değiştirilmesidir. Bu bakım sayesinde motor performansının yükseltilmesi amaçlanmaktadır.
  • Hidrolik yağ değişimi bahar bakımı sırasında değiştirilmelidir. Çünkü değişen hava şartları hidrolik yağda kaynamalara sebep olmaktadır.
  • Kış mevsimi deyince akla ilk gelen araç ekipmanı cam sileceklerdir. Aktif olarak çalışan sileceklerin işlevinin yerine getirip getirmediği kontrol edilmelidir.
  • Kış aylarında araç kliması yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Bahar ayları geldiğinde klima gazı yenilenmeli ve polen filtresi yenisiyle değiştirilmelidir.
  • Kış ayları araçların alt bölümü bazen hasar görmektedir. Bu hasarları araç sahibi gözden kaçırabilmektedir. Otomobil bakım yetkilileri tarafından yapılan bahar bakımı sayesinde aracın alt ve üst her bölümü ayrıntılı olarak bakıma sokulmaktadır. Bu sebeple bu bakımların düzenli bir şekilde serviste yaptırılması gerekmektedir. Maltepe oto bahar bakımı hizmeti için uzmanlarımızla iletişime geçebilrsiniz.
Maltepe kaporta boya servisi bahar bakımlarınız ile beraber kaporta boya işlemlerinizde de sizlere yardımcı olmaktadır.

İlgili Konular

Araç periyodik bakımda neler değişir?

Araç periyodik bakımda neler değişir?

Oto periyodik bakım sayesinde araçlar iç ve dış olmak üzere genel bir bakıma girmektedir. Periyodik bakım sırasında ayrıntılı olarak değişen ve kontrol edilen bölümler vardır. Bu bölümler aracın performansı açısından gerekli kısımlardır. Bu sebeple araç periyodik bakım süresi geldiği zaman araç içerisinde herhangi bir sorun varsa bu tespit edilerek onarımı sağlanmaktadır. Periyodik bakımda;

Rehbere git

Güvenli Sürüş Teknikleri Nelerdir?

Güvenli sürüş sağlamak adına yapılan bazı teknikler vardır. Bu tekniklerin uygulanması kaza oranlarının düşmesine ve trafikte bilinçli sürücülerin oluşması açısından kullanılmaktadır.

Rehbere git
Güvenli Sürüş Teknikleri Nelerdir?
Kar lastiği sürekli kullanılır mı?

Kar lastiği sürekli kullanılır mı?

Kar lastiği, kış ayları için üretilmiş bir üründür. Sürekli kullanıldığı takdirde bu lastik türünde aşınma meydana gelmektedir. Bu aşınma ise kesinlikle riskli bir durumdur. Genel itibari ile var olan sürekli kar lastiği kullanımı zararları ise aşağıda verildiği gibidir.

Rehbere git

Araç Beyninden Kilometre Sorgulama

Rehbere git
Araç Beyninden Kilometre Sorgulama