Bahar Bakımı

Bahar Bakımı

Zorlu kış şartlarına maruz kalan araçlar, bahar aylarına girerken kendini yenilemesi ve performans artırması için bahar bakım hizmeti almaktadır.

Zorlu koşullar bahar aylarında araçların iç dış bakıma girmelerine sebep olmaktadır. Her mevsim araç muayene ve bakımların tazelenmesi, mevsim geçişlerinde araçların bu şartlardan en az etkilenmesi için gereklidir. Bu sebeple gerek periyodik bakım gerekse bahar bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Otomobil bakım hizmetleri sayesinde araçların daha uzun ömürlü bir performans göstermesi sağlanmaktadır. Maltepe oto bakım servisimiz ile Bosch olarak hizmetinizdeyiz.

Bahar Bakımı Neden Yapılmalıdır?

Kış ayından çıkan araçlar pek çok alanda performans kaybetmektedir. Bakım esnasında kış tekerleğinin çıkarılması ve araçların her açıdan kontrol edilmesi sağlanır. Kışın araçta oluşmuş hasarların tespit edilerek onarılması açısından bahar bakım hizmeti alınmalıdır. Bahar bakımı hizmetiyle, aracın bahar dönemi içinde güvenli sürüş sağlaması amaçlanmaktadır.

Bahar Bakımı Sırasında Araçta Neye Bakılır?

Mevsim aralarında her aracın ihtiyaç duyduğu bu bakımlar, güvenlik açısından yetkililer tarafından gerçekleştirilmektedir.  Otomobil bakım yetkilileri, bahar bakımı sırasında aracın iç dış her bölümüne bakmaktadır.

  • Kışın takılması gerekli olan, kış lastikleri bahar bakımı sırasında çıkarılır. Havanın ısınması kış lastiklerinin tutuş kabiliyetini olumsuz etkilemektedir.
  • Sis ve rüzgâr kirli havayı aracın hava filtresine doldurmaktadır. Bu da oksijen alışverişinin düzgün bir şekilde sağlanmamasına yol açmaktadır.
  • Bahar bakımı ve periyodik bakım hizmetinin temel maddesi motor yağının değiştirilmesidir. Bu bakım sayesinde motor performansının yükseltilmesi amaçlanmaktadır.
  • Hidrolik yağ değişimi bahar bakımı sırasında değiştirilmelidir. Çünkü değişen hava şartları hidrolik yağda kaynamalara sebep olmaktadır.
  • Kış mevsimi deyince akla ilk gelen araç ekipmanı cam sileceklerdir. Aktif olarak çalışan sileceklerin işlevinin yerine getirip getirmediği kontrol edilmelidir.
  • Kış aylarında araç kliması yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Bahar ayları geldiğinde klima gazı yenilenmeli ve polen filtresi yenisiyle değiştirilmelidir.
  • Kış ayları araçların alt bölümü bazen hasar görmektedir. Bu hasarları araç sahibi gözden kaçırabilmektedir. Otomobil bakım yetkilileri tarafından yapılan bahar bakımı sayesinde aracın alt ve üst her bölümü ayrıntılı olarak bakıma sokulmaktadır. Bu sebeple bu bakımların düzenli bir şekilde serviste yaptırılması gerekmektedir. Maltepe oto bahar bakımı hizmeti için uzmanlarımızla iletişime geçebilrsiniz.
Maltepe kaporta boya servisi bahar bakımlarınız ile beraber kaporta boya işlemlerinizde de sizlere yardımcı olmaktadır.

İlgili Konular

Rot Başı Arızası

Rot Başı Arızası

Rot Başı Arızası aracın düzenli şekilde kontrol edilmesini önler.

Rehbere git

Araç Beyninden Kilometre Sorgulama

Rehbere git
Araç Beyninden Kilometre Sorgulama
Aks Arızası Belirtileri

Aks Arızası Belirtileri

Rehbere git

Kışın Araçta neler kontrol edilmelidir?

Yaz mevsiminden çıkan her araç kış bakımını mutlaka yaptırmalıdır. Bu bakımlar ile aracın kış mevsimine daha canlı ve dinamik girmesi amaçlanmaktadır. Araç kış bakımı sırasında aracın;

Rehbere git
Kışın Araçta neler kontrol edilmelidir?