Kaporta Boya Servisi
Kaporta Boya Servisi

Kaporta Boya Servisi

Kaporta, aracın motor bölümünü boydan boya kaplayan araç parçasıdır. Her hangi bir kaza veya darbe sonucu kaportada hasarlar oluşmaktadır.

Bu hasarlar otomobil bakım hizmeti sayesinde atılan boyalar ile eski haline gelmektedir. Servis içerisinde kaporta değişim, kaporta onarım ve kaporta boya ile ilgili 3 alanda da hizmet verilmektedir. Hizmet verilen araba markaları aşağıda verildiği şekildedir;

  • Fiat kaporta ve boya servisi
  • Audi kaporta ve boya servisi
  • Seat kaporta ve boya servisi
  • Skoda kaporta ve boya servisi
  • BMW kaporta ve boya servisi
  • Opel kaporta ve boya servisi
  • Mercedes-Benz kaporta ve boya servisi
  • Ford kaporta ve boya servisi
  • Volkswagen kaporta ve boya servisi
  • Renault kaporta ve boya servisi

Macun Boya Nedir?

Aracın bir nedenden dolayı darbe almasından sonra oluşan hasarın dolgu yapılarak doldurulmasına yarayan kaporta malzemesine macun boya denir. Macun boya sayesinde aracın hasarı kapatılarak üzerine boya yapılması oto kaportacı işlemleri içinde sağlanmaktadır.

Kaporta Boya Ne Kadar Sürer?

Lokal boya, aracın ihtiyacı olan bölümün boyanması anlamında kullanılan genel bir tabirdir. Aracın sadece zarar gören yerinin boyanması halinde sürelerde kısalmalar yaşanabilmektedir. Genel itibariyle her meslek kendine göre farklı çalışma prensibine sahiptir. İşin düzgün yapılması, gerekli astarın ve cilanın atılması gibi işlemlerde göz önünde bulundurulduğunda 1 ila 2 gün arasında bir süre biçilmektedir. Kaporta boya için önemli olan şey kuruma işleminin iyi yapılmasıdır. Uzman teknikerler aracılığıyla boyanan kaportanın kuruma işlemleri de tamamlanınca araç, sahibine teslim edilmektedir. Gül Otomotiv Bosch Car Service Maltepe kaporta boya ile sizlere oto kaporta servisi, komple araç boyama, boyasız çizik giderme gibi bir çok oto boyacı işlemlerini güvenle sunmaktadır.

Kaporta Boya Fiyatları

Kaporta boya konusunda fiyat bilgisi yapmakbelirtmek doğru değildir.  Türkiye’de birçok marka araç vardır. Her aracın tipi ve rengi birbirinden farklıdır.  Her araca boya yapan ustada farklıdır. Boya esnasında araçta kullanılan malzemenin kalitesi, türü gibi durumlar fiyatı belirleyen etkenlerdir. Aracın boya yapılacak bölgesi ve ölçüsü de fiyat konusunda etken bir şekilde rol oynamaktadır. Bu gibi durumlar birleşince boya ustası, kullanılan boya ve boya yapılacak alanın ölçüsü bilinmeden fiyat söylemek doğru değildir.
Bosch servis Maltepe Oto Onarım ve maltepe oto boya hizmeti için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Konular

Kar lastiği sürekli kullanılır mı?

Kar lastiği sürekli kullanılır mı?

Kar lastiği, kış ayları için üretilmiş bir üründür. Sürekli kullanıldığı takdirde bu lastik türünde aşınma meydana gelmektedir. Bu aşınma ise kesinlikle riskli bir durumdur. Genel itibari ile var olan sürekli kar lastiği kullanımı zararları ise aşağıda verildiği gibidir.

Rehbere git

Araç periyodik bakımda neler değişir?

Oto periyodik bakım sayesinde araçlar iç ve dış olmak üzere genel bir bakıma girmektedir. Periyodik bakım sırasında ayrıntılı olarak değişen ve kontrol edilen bölümler vardır. Bu bölümler aracın performansı açısından gerekli kısımlardır. Bu sebeple araç periyodik bakım süresi geldiği zaman araç içerisinde herhangi bir sorun varsa bu tespit edilerek onarımı sağlanmaktadır. Periyodik bakımda;

Rehbere git
Araç periyodik bakımda neler değişir?
Güvenli Sürüş Teknikleri Nelerdir?

Güvenli Sürüş Teknikleri Nelerdir?

Güvenli sürüş sağlamak adına yapılan bazı teknikler vardır. Bu tekniklerin uygulanması kaza oranlarının düşmesine ve trafikte bilinçli sürücülerin oluşması açısından kullanılmaktadır.

Rehbere git

Kışın Araçta neler kontrol edilmelidir?

Yaz mevsiminden çıkan her araç kış bakımını mutlaka yaptırmalıdır. Bu bakımlar ile aracın kış mevsimine daha canlı ve dinamik girmesi amaçlanmaktadır. Araç kış bakımı sırasında aracın;

Rehbere git
Kışın Araçta neler kontrol edilmelidir?