Oto İç & Dış Aydınlatma Sistemleri

Oto İç & Dış Aydınlatma Sistemleri

Oto aydınlatma, iç ve dış aydınlatma sistemleri olarak ikiye ayrılmaktadır. Aracın içerisinde bulunan lambalar ve ışıklar iç aydınlatma sistemine bağlıdır.

Aracın dışında yer alan far ve fren lambaları dış aydınlatma sistemine bağlıdır. Aydınlatma sistemi bu anlamda geniş bir araç bağlantısıdır. Aracın her alanında ihtiyaç olan bir sistemdir. Trafikte yoğun olarak kullanılan far lambaları aracın ve sürücünün güvenliği açısından çok önemlidir. Aracın içerisinde yer alan ve mekânın havasını değiştiren iç aydınlatma sistemi de araç için önemli bir bölümdür. Bu bölümlere ek olarak araca takılan aydınlatma ekipmanları vardır. Bunlar kişisel zevke göre araca takılmaktadır. Bosch Car Service olarak maltepe oto aydınlatma sistemleri birimimiz hizmetinizdedir.

Oto Aksesuar Lambaları

Araç ekipmanları,  iç ve dış alanda pek çok ürün çeşitliliğine sahiptir. Bunlardan biride oto aksesuar lambalarıdır. Oto aksesuar lambaları zevke göre değişik şekillerde ve renklerde arabaya eklenen arabayı süsleyen materyallerdir. Bu lambaları serviste kolay bir şekilde taktırabilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken bir durum vardır. Oto aksesuar lambaları işin ustasına taktırılmalıdır. Çünkü bu tarz aksesuarlar aracın performansını düşürecek şekilde kendini gösterebilmektedir. Aracın her hangi bir aksanına etki etmeyecek şekilde takılmasına dikkat edilmelidir. Maltepe oto aydınlatma hizmeti için bosch maltepe vale hizmeti hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Maltepe Renault servisimizde kapsamlı araç içi aydınlatma işlemleriniz titizlik ile sürdürülmektedir.

Araç Aydınlatma Sistemi Nedir?

Aydınlatma sistemi,  araca her yönden ışık kaynağı sunan bölümlerin hepsini kapsamaktadır. Bu bölümler birbirleriyle uyum içinde çalışmaktadır. Bir bölümde ortaya çıkan arıza bazen diğer bölümlerinde çalışmasını etkilemektedir. Aydınlatmanın bozulması olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Bu gibi sonuçların yaşanmaması için araçta oluşan hasarda servise gidilmeli ve periyodik bakımların düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Araç Dış Aydınlatma Nedir?

Dış aydınlatma aracın dışarıdan belli olması ve yolu görebilmesi açısından üretilmiş aydınlatma sistemidir. Fren lambaları ve farlar dış aydınlatma sistemine dâhildir. Dış aydınlatma sisteminin bozulması aracın trafiğe çıkmasına engel teşkil etmektedir. Araç, karanlıkta aydınlatma sistemi devreye girmeden yolculuk yaparsa sonu kötü biten kazalara sebep olabilir. Karanlıkta ışığı yanmayan bir aracı görmek oldukça zordur. Bu gibi bir durum yaşanıldığı takdirde trafiğe çıkmak yerine aracı en yakın oto servise götürerek gerekli bakım ve onarımların yaptırılması gerekir.

İlgili Konular

Kışın Araçta neler kontrol edilmelidir?

Kışın Araçta neler kontrol edilmelidir?

Yaz mevsiminden çıkan her araç kış bakımını mutlaka yaptırmalıdır. Bu bakımlar ile aracın kış mevsimine daha canlı ve dinamik girmesi amaçlanmaktadır. Araç kış bakımı sırasında aracın;

Rehbere git

Otomatik Şanzıman Beyni Arızası Belirtileri

Otomatik şanzımanlar konfor ve kullanım kolaylığı sağlamasıyla bilinir. Ancak, bu sistemlerin merkezinde yer alan şanzıman beyni, karmaşık yapısı ve hassasiyeti nedeniyle arızalanabilir. Otomatik şanzıman beyni arızalarının belirtilerini ve bu durumlarla nasıl başa çıkabileceğinizi ele alacağız.

Rehbere git
Otomatik Şanzıman Beyni Arızası Belirtileri
Aks Arızası Belirtileri

Aks Arızası Belirtileri

Rehbere git

Araç Beyninden Kilometre Sorgulama

Rehbere git
Araç Beyninden Kilometre Sorgulama