Periyodik Bakım

Periyodik Bakım

Araç kullanıcılarının düştükleri en temel hata, ilk günkü konforu estetik bakımda aramaktır.

Oysa estetik bakımdan çok daha önemli bir unsur vardır; periyodik bakım! Araç muayene ve bakım işlemleri düzenli olarak yapılması gerekmektedir.Gül Otomotiv bünyesinde sunulan Maltepe oto periyodik bakım hizmeti detayları ise aşağıda ele alındığı gibidir.

Periyodik Bakım Nedir?

Araç periyodik bakımı, daha güvenli, konforlu ve ekonomik bir sürüş imkanı elde etmek amacı le gerçekleştirilen bir bakım türüdür. Araç periyodik bakım zamanları, kullanıma, aksama ve bunlar gibi diğer detaylara bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Örneğin zaman çizelgesi içerisinde yer alan araç parçalarının bazıları 10 bin kilometrede bir, bazıları ise 50 bin kilometrede bir bakıma tabi tutulmalıdır. Bu konu ile ilgili detaylar ise aracın kullanıcı el kitabında yer almaktadır.Bölgenize en yakın hizmeti verebilmek için Maltepe oto onarım servisimiz ile hizmetinizdeyiz.

Periyodik Bakım Neleri Kapsar?

Oto periyodik bakım, genel olarak 10 bin ila 20 bin kilometrede bir yapılır. Araç periyodik bakım listesi ise aşağıda verildiği şekilde ele alınabilir.

Motor Yağı Değişimi
Motor içerisinde bir takım hareketli parçalar bulunur. Bu parçaların sağlıklı bir şekilde çalışabilmeleri için ise sürtünmenin minimize edilmesi gerekir. İşte motor yağı değişimi, tam olarak bu işlevi yerine getirir. Bu sebeple otomobil periyodik bakım hizmeti içerisinde önem arz eder.

Yağ Filtresi Değişimi
Yağın belirlenen işlevi sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmesi, öncelikle yağın sağlıklı olması şartına bağlanır. Bu sebeple yağ içerisindeki kirin ve katı atıkların önlenmesi için filtre kullanılır. Bu filtrenin de yine periyodik araç bakımı bünyesinde değiştirilmesi sağlanır.

Yakıt Filtresi
Aracın çalışabilmesi için enerjiye ihtiyacı bulunur. Var olan bu ihtiyaç, yakıtlar aracılığıyla karşılanır. Ancak yakıtlar içerisinde yer alan katı partiküller, zamanla aracın sağlıklı çalışmasını önleyebilir. Bu durumun giderilmesi amacıyla ise yakıt filtresi kullanılır. Ancak yakıt filtresinin sağlıklı işlev sunması açısından değiştirilmesi de gerekir. Örneğin bir Mercedes periyodik bakım hizmeti içerisinde bu sebeple yakıt filtresi değişimi de yer alır.

Yukarıda verilenler dışında şu hizmetler de periyodik otomobil bakımı servisi hizmeti içerisinde yer alır;

  • Hava filtresi değişimi,
  • Polen filtresi değişimi,
  • Fren bakımı,
  • Hidrolik direksiyon sıvısı bakımı
  • Buji bakımı
Tüm Oto bakım ve onarım işlemlerinizi Maltepe oto servisi ile en uygun fiyatlara yaptırabilirsiniz.

Maltepe kaporta boya servisi periyodik bakımlarınızın yanısıra diğer hizmetleriylede sizlere yadımcı olmaktadır.

Gül Otomotiv Periyodik Bakım Markaları

Gül otomotiv tarafından hizmet sunulan araç periyodik bakım markaları şu şekilde  ele alınabilir;

İlgili Konular

Otomatik Şanzıman Beyni Arızası Belirtileri

Otomatik Şanzıman Beyni Arızası Belirtileri

Otomatik şanzımanlar konfor ve kullanım kolaylığı sağlamasıyla bilinir. Ancak, bu sistemlerin merkezinde yer alan şanzıman beyni, karmaşık yapısı ve hassasiyeti nedeniyle arızalanabilir. Otomatik şanzıman beyni arızalarının belirtilerini ve bu durumlarla nasıl başa çıkabileceğinizi ele alacağız.

Rehbere git

Araç Beyninden Kilometre Sorgulama

Rehbere git
Araç Beyninden Kilometre Sorgulama
Kar lastiği sürekli kullanılır mı?

Kar lastiği sürekli kullanılır mı?

Kar lastiği, kış ayları için üretilmiş bir üründür. Sürekli kullanıldığı takdirde bu lastik türünde aşınma meydana gelmektedir. Bu aşınma ise kesinlikle riskli bir durumdur. Genel itibari ile var olan sürekli kar lastiği kullanımı zararları ise aşağıda verildiği gibidir.

Rehbere git

Aks Arızası Belirtileri

Rehbere git
Aks Arızası Belirtileri