Elektronik Arıza Tespiti

Elektronik Arıza Tespiti

Otomobilin her hangi bir bölümünde meydana gelen elektrik ve elektronik sorunlar, ayrıntılı bir şekilde tespit edilerek gerekli onarımları sağlanmaktadır.

Araç içerisinde pek çok aksan vardır. Bu aksanlarda oluşan hasar ve yıpranmaların yetkililer tarafından öğrenilmesi elektronik arıza tespit ile ortaya çıkmaktadır.  Son teknoloji harikası olan bu sistem ile yetkililer kısa bir süre içinde sorunun ince ayrıntısına kadar tespitini yapabilmektedir. Bu tespitler sonucunda araçlara uygun görülen bakımlar sağlanmaktadır. Bu bakımlar sayesinde aracın güvenli bir şekilde trafiğe çıkması sağlanmış olur.Maltepe oto elektrik ve elektronik arıza tespiti işlemlerinizi maltepe Bosch servisimizde uygun fiyatlara yaptırabilirsiniz.

Periyodik Oto Elektrik Bakımı

Oto elektrik; araçların elektrik sistemlerini inceleyen ve herhangi bir arızası olup olmadığını tespit eden sorunlar karşısında gerekli bakımlarla sorunun giderilmesi için hizmet veren bir araç servis ünitesidir.
Araçtaki elektrik sistemi ile çalışan her türlü bölümde meydana gelebilecek sorunlardan sorumlu olan oto elektrik, bu sorunları alanında uzman elektrikçiler çözüme ulaştırmakta ve aracı eski performansına kavuşturmaktadır.
Elektrik aracın çalışabilmesi için gerekli yetkiyi sunan ana bölümdür. Araçta elektrik bölümü ile çalışan pek çok sistem vardır. Elektriğin olmaması veya arızalanması halinde araçta pek çok bölümde sorun oluşmaktadır.

1. Aydınlatma sistemleri
2. Isıtma sistemleri
3. Far ayarları
4. Göstergeler
5. Akü aile tablosu
6. Alternatör regülatörleri
7. Marş motoru ve marş şalterleri

Oto Elektrik Bakım Onarım

Maltepe oto elektrikbölümü marka model ayırt etmeden araçlarda oluşan elektrik arızaları ile ilgilenen yetkili ana bayisidir. Bayi içerisinde araçların sorunları tespit edilmekte ve elektrik sistemlerinden kaynaklı sorunlarda araçlar bakım ünitesine alınmaktadır.

Her aracın Elektrik arızası farklı bir sebepten dolayı ortaya çıkmaktadır. Maltepe oto elektrik hizmeti için belirlenmiş net bir fiyat bulunmamaktadır. Elektrik sorununun ne olduğu belirlenmeden veya nasıl bir sorun ile karşılaşıldığı tam anlamıyla tespit edilmeden servis ücreti belirtmek doğru değildir. Servis yetkilileri aracı ayrıntılı bir şekilde incelemekte ve en son araç sahiplerine fiyat bilgisi vermektedir.

Elektronik Sistemde Bakım Ve Arıza Tespiti

Elektrik pek çok sistemin çalışması açısından gerekli ana maddedir. Araçlarda çalışmak için elektriğe ihtiyaç duymaktadır. Araç mekanik bağlantılı bir sistemle çalıştığı için her hangi elektrik sorununda aracın tüm devrini bozabilmektedir. Elektrik arızasının tespit edilmesi son derece uzmanlık gerektiren bir konudur. Aracın elektronik arıza tespiti profesyonel ekip tarafından belirlenmektedir. Yıl içerisinde yapılan periyodik bakım sayesinde bu tarz arızaların önceden fark edilmesi sağlanmaktadır. Araçta meydana gelen elektrik arızasına karşı en yakın oto elektrikçiye gidilmesi gerekir. Araç sahibi kafasına göre bir işlem uygulamamalıdır. Gül Otomotiv, kullanmış olduğu son teknoloji hizmetlerinin içerisinde bilgisayalı arıza tespiti ile müşterilerine daha hızlı ve güvenilir hizmet vermektedir.

Seyir Halinde Elektrik Kesmesi

Seyir halinde giden aracın bir anda elektrik kesmesinin birden çok nedeni olabilir. Aracın aküsü bitmiş veya akü ömrünü doldurmuş olabilir. Bunun yanında akü kablolarında oluşan bir hasar sonucu elektrik kesintisi yaşanabilir. Araçta meydana gelen elektrik kesintileri Maltepe elektronik arıza tespit cihazı ile kolay bir şekilde öğrenilmektedir. Bu cihaz sayesinde arızanın hangi aksanda meydana geldiği bilinmekte ve uzmanlar tarafından onarımlar sağlanmaktadır. Size en yakın araç bakım ve onarım servisimizle iletişime geçebilirsiniz. Maltepe oto elektrik servis bakım onarım noktamızdaki profesyonel ekibimiz hizmetinizdedir.

Araçta Elektrikten Kaynaklı Marş Basmıyor

Araçta birçok aksan vardır. Bu aksanlar birbirleriyle bağlantılı olarak çalışmaktadır. Elektrik sadece bir bölümden çıkan bir arıza olmayabilir. Bu sebeple arıza şu bölümden oluşmuş gibi net bir bilgi vermek doğru olmayabilir. Sorun motorda, kablolarda veya bobin de olabilir. Sorunun tespitini yapmak uzman yetkili ekibin görevidir. Oto elektrik servisi var olan arızayı bularak gerekli onarımlardan sorumludur. Araçta elektrikten kaynaklı bir sorun varsa en yakın oto elektrik servisine başvurmalısınız.

İlgili Konular

Kışın Araçta neler kontrol edilmelidir?

Kışın Araçta neler kontrol edilmelidir?

Yaz mevsiminden çıkan her araç kış bakımını mutlaka yaptırmalıdır. Bu bakımlar ile aracın kış mevsimine daha canlı ve dinamik girmesi amaçlanmaktadır. Araç kış bakımı sırasında aracın;

Rehbere git

Araç Beyninden Kilometre Sorgulama

Rehbere git
Araç Beyninden Kilometre Sorgulama
Güvenli Sürüş Teknikleri Nelerdir?

Güvenli Sürüş Teknikleri Nelerdir?

Güvenli sürüş sağlamak adına yapılan bazı teknikler vardır. Bu tekniklerin uygulanması kaza oranlarının düşmesine ve trafikte bilinçli sürücülerin oluşması açısından kullanılmaktadır.

Rehbere git

Kar lastiği sürekli kullanılır mı?

Kar lastiği, kış ayları için üretilmiş bir üründür. Sürekli kullanıldığı takdirde bu lastik türünde aşınma meydana gelmektedir. Bu aşınma ise kesinlikle riskli bir durumdur. Genel itibari ile var olan sürekli kar lastiği kullanımı zararları ise aşağıda verildiği gibidir.

Rehbere git
Kar lastiği sürekli kullanılır mı?