Rot Başı Arızası

Rot Başı Arızası

Rot başı aracın dönme hareketini tekerlere kadar ileten sistemin başı olarak düşünülebilir. Bir aracın düzenli ve emniyetli şekilde yollarda olması için rot başının sorunsuz şekilde çalışıyor olması gerekir.

Araçlarda bulunan mekanik parçalar zaman içinde yıpranır. Bu durum hem kullanıma hem de zamana bağlıdır. Başta metal yorgunluğu olmak üzere çevresel faktörler de bu konuda etkili olabilir. Rot başında sorunlar ortaya çıkarsa bu durum oldukça hızlı harekete geçilmesi gereken bir durumdur. Yollara güvenle çıkmasını istediğiniz araçlar için yol güvenliğinin sağlanmış olması gerekir. Elbette burada en önemli konulardan biri de aracın düzenli şekilde kontrol edilmesi olacaktır. Arızalı ve zorunlu parçalar sebebiyle aracın kontrolü zorlaşabilir.

Rot Başı Arızası

Rot Başı Arızası Belirtileri

Rot Başı Arızası Belirtileri

Rot başı arızası dikkatli sürücüler tarafından kolayca anlaşılır. Özellikle araç hızı yüksek olduğunda çok olumsuz kabul edilen sorunlar kendini gösterir. Can ve mal kaybını önlemek adına her bir belirtiye çok önem vermek gerekir. Rot başında arıza ortaya çıktığında:
  •          Araçtan boğuk ses gelir.
  •          Araç tekerlerinin ayarında bozulma olur.
  •          Lastikler dengede olmadığı için anormal aşınmalar olur.
  •          Direksiyon titremesi sorunu yaşanır.
  •          Araçta yalpalama sorunu ortaya çıkar.
  •          Direksiyon simidi sallanır.
Burada kendini gösteren belirtilerin her biri çok ciddi sorundur. Kaza riski yüksek olduğu için bu tür arıza ile asla yolculuk yapılmamalıdır.
 

Rot Başı Arızası Belirtileri

Rot Başı Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Rot Başı Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Rot başı arızası hemen müdahale gerektiren önemli sorunlardan biridir. Genellikle kullanıma ve aşınmaya bağlı olarak bu parçanın yıprandığı görülür. Araç direksiyonunda titreme sorunu ortaya çıkarken, zamanla gevşeme söz konusu olur. Özellikle kauçuk kaplamanın yıpranması ve içine toz partikülleri alması önemli bir sorunun başlangıcı olur. Burada ortaya çıkan arızalar aslında aracın güvenli şekilde onarılması için önemli bir fırsattır. Servisimiz, altyapısı ile ve donanımlı hizmet kadrosuyla her zaman bu konularda size yardımcı olacaktır. Sahip olduğumuz üst düzey teknolojiler, her türlü hizmet konusunda size daha kolaylık sağlamaktadır.
 
Rot başı ile ilgili sorunları tamir ve değişim çözümleri ile gidermek durumundayız. Kaliteli yedek parça tedariki, garantili değişim hizmeti, her zaman servisimiz tarafından sunulmaktadır. Çok modern yapıya sahip olan iş istasyonlarımız, bu tür sorunların çözüme kavuştuğu adreslerdir. Uygun ve ekonomik bir şekilde size hizmet sunmak için bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz. Tedarik ettiğimiz kaliteli parçalar ve başarılı montaj ekibimiz, bu tip sorunların çözümü için size yardımcı olmaya devam edecektir. Aracınızın performansını en kısa zamanda istenen seviyede göreceksiniz. Servisimiz her konuda sizi desteklemeye devam edecektir.
 

Rot Başı Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?