Fren Bakım ve Onarımı
 Diğer Hizmetler

Fren Bakım ve Onarımı

Fren bakım ve onarımı araç bakım hizmetleri arasında önemli bir yere sahip olan bakımlardan biridir.

Fren bakım ve onarım aşaması  ana parçaların ve fren balatasının kontrol edilmesi ile başlamaktadır.  Bu bakımların yapılması aracın ve sürücünün güvenliği açısından  çok önemlidir.  Araçta fren ile alakalı herhangi bir sorun meydana geldiyse  mutlaka uzman bir  servise götürülmelidir. Bölgenizdeki Bosch Car maltepe oto fren bakım hizmeti veren şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Fren Balatası Isınırsa Ne Olur?

Fren balatası pek çok firma tarafından üretilen araç parçalarından biridir.  Kalitesiz üretilmiş fren balataları  yoğun kullanım sonucunda  aşırı derecede  ısınmaya maruz kalabilir.  Bu ısınma beraberinde disklerin ısınmasını da sağlar.  Bu ısınma disklerin eğilmesine  ve işlevini devam ettirememesine yol açar.  Araçta eskiyen ve hasar gören bir  fren balatası mevcutsa hızlı bir şekilde fren bakım ve onarım hizmeti alınmalıdır. 

Fren Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Fren bakımı için verilen süre ortalama 6 ile 1 yıl arasında kapsamaktadır. Fakat fren bakım ve onarımı hizmeti  uzun sürelerde yapılması  tavsiye edilmemektedir.  Fren aracın en önemli bölümlerinden biridir. Bu sebeple bakım ve onarımı düzenli olarak yapılmalıdır.  Ancak her araba farklı performans ile çalışmaktadır.  Aracı kullanma şekli  düzenli filan bakımını zorunlu kılmaktadır.  Bu konuda uzmanların tavsiye ettiği  periyodik bakımlarının düzenli olarak yapılmasıdır.  Yapılan bakımlar sayesinde  hasarın nerede olduğu ve  nasıl bir işlem uygulanacağı ile alakalı  genel tespitler servis aracı ile yapılmaktadır.  Bu bakımlar yapıldığı takdirde araç sahibi güvenli bir sürüş sağlama imkânı bulmaktadır. 

Fren Diskleri Ne Sıklıkla Temizlenir?

Fren sisteminde  pek çok  hasar meydana gelebilmektedir.  Özellikle balataların diskleri sürtünmesi ile  disklerde zorlanmaya bağlı olarak  aşınmalar meydana gelir.  Bu durumların yaşanmaması için üretici firma tarafından belirlenmiş olan kalınlık değerine ulaşıldığında  dişlerin  temizliğinin yapılması gerekir. Eğer ciddi bir bozukluk varsa fren disklerinin değiştirilmesi gerekebilir.  Fren disk değişimi  aracı kullanma sıklığı  dikkate alınarak  80.000 ile 100.000 km arasında  değiştirilmelidir.

Periyodik bakımlar sayesinde  fren diskinde meydana gelen  aşınmalar bir hasarlar belirlenerek  bakım ve onarım hizmeti sağlanmaktadır.  Aracın sürpriz bir şekilde bozulmaması açısından bu bakımları düzenli aralıklarla yapılması gerekir. Oto bakım hizmetlerinde daha az ödemek ve doğru hizmet almak için sizi maltepe oto bakım servisimize bekliyoruz.

İlgili Konular

Kışın Araçta neler kontrol edilmelidir?

Kışın Araçta neler kontrol edilmelidir?

Yaz mevsiminden çıkan her araç kış bakımını mutlaka yaptırmalıdır. Bu bakımlar ile aracın kış mevsimine daha canlı ve dinamik girmesi amaçlanmaktadır. Araç kış bakımı sırasında aracın;

Rehbere git

Aks Arızası Belirtileri

Rehbere git
Aks Arızası Belirtileri
Araç periyodik bakımda neler değişir?

Araç periyodik bakımda neler değişir?

Oto periyodik bakım sayesinde araçlar iç ve dış olmak üzere genel bir bakıma girmektedir. Periyodik bakım sırasında ayrıntılı olarak değişen ve kontrol edilen bölümler vardır. Bu bölümler aracın performansı açısından gerekli kısımlardır. Bu sebeple araç periyodik bakım süresi geldiği zaman araç içerisinde herhangi bir sorun varsa bu tespit edilerek onarımı sağlanmaktadır. Periyodik bakımda;

Rehbere git

Lastik Hava Basıncı Tablosu

Rehbere git
Lastik Hava Basıncı Tablosu